Radio Maryja Radio Maryja Nasz Dziennik Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej TV Trwam Fundacja Nasza Przyszłość
www.radiomaryja.pl > artykuły
Nie pozwólmy się zastraszyć
Nasz Dziennik, 2012-04-21

Z Andrzejem Jaworskim, posłem Prawa i Sprawiedliwości, rozmawia Agnieszka Żurek.

"Żarty się skończyły" - powiedział ostatnio Donald Tusk. Te słowa skierowane są do polityków opozycji czy do całego społeczeństwa?
- Donald Tusk zasłynął tym, że kiedy w nowej kadencji poczuł władzę, zaczął walczyć ze wszystkimi i otwierać fronty, gdzie tylko było to możliwe. Na pierwszy ogień poszedł Kościół katolicki. Pamiętamy słynne stwierdzenie premiera, że skończył się czas klękania przed księżmi. Zostało to odebrane jednoznacznie. W Gdańsku na patriotycznych Mszach Świętych przestali pojawiać się politycy Platformy Obywatelskiej, a urzędnicy reprezentujący tę partię zaczęli wpadać na coraz bardziej interesujące pomysły eliminowania Kościoła z przestrzeni publicznej. Przypomnę tu choćby projekt wydania zakazu noszenia emblematów chrześcijańskich w dużej firmie należącej do Skarbu Państwa. Kolejną sprawą jest oczywiście kwestia wyrugowania w sposób administracyjny religii ze szkół czy nawet próba wypowiedzenia konkordatu za pomocą mediów. Była to operacja, jakiej świat dyplomacji do tej pory jeszcze nie doświadczył. Nawet w Polsce za czasów komunistycznych czy też w innych krajach, których rządy nie miały z demokracją wiele wspólnego, jeśli czyniono tego typu zabiegi, robiono to raczej na drodze formalnej, a nie poprzez media. Jednym z elementów wojny z Kościołem stała się także - o czym mówimy od dłuższego czasu - sprawa nieprzyznania Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie. Możliwe, że działania te nie ograniczą się do Telewizji, ale że kolejnym krokiem stanie się na przykład odebranie koncesji Radiu Maryja. W tej chwili wydaje się nam to nierealne, ale nie można przecież wykluczyć, że Platforma Obywatelska wprowadzi także ograniczenia dotyczące wydawania prasy - na przykład "Naszego Dziennika". To też jest możliwe.

Premier przestraszył się skali protestów społecznych?
- Kiedy premier dostrzegł skalę oporu społecznego wobec swoich działań i kiedy zobaczył, że opór ten ma oparcie w opozycji, postanowił spróbować ją zastraszyć. Nie jest to niczym nowym - w historii polityki nie brakuje przykładów ludzi kreowanych na liderów niosących demokrację, którzy następnie okazywali się dyktatorami. Można to zaobserwować chociażby na przykładzie Kaddafiego czy Mubaraka. Każdy, kto profesjonalnie zajmuje się polityką, zna następstwa tego rodzaju działań. Trzeba liczyć się z tym, że Donald Tusk otworzył w tym momencie kolejną furtkę. Jej użycie będzie polegało na tym, iż opozycja, która w tej chwili ma w Polsce bardzo mało do powiedzenia i jest traktowana jako "zło konieczne", będzie miała jeszcze większe trudności. Nie zdziwię się, jeśli - co już zapowiadali politycy Platformy Obywatelskiej - na wniosek nadgorliwych prokuratorów niektórzy politycy opozycji będą zatrzymywani czy aresztowani.

Ostatnie wystąpienie Donalda Tuska można interpretować jako zapowiedź stosowania tego rodzaju działań?
- Polacy są najbardziej inwigilowanym narodem Unii Europejskiej. Służby prawie dwa miliony razy występowały o informację o naszych billingach czy treściach rozmów i SMS-ów. Oznacza to, że co trzecia rozmowa Polaków jest podsłuchiwana bądź też, że służby w inny sposób się nią interesują. Według mnie, mamy do czynienia z rozpoczęciem dyktatury, której wprowadzenie nie zakończy się jednak tak, jak chciałby tego Donald Tusk. W porównaniu z Kaddafim jest on przysłowiowym "cienkim Bolkiem", a nawet Kaddafiemu nie udało się stłamsić narodu.

Pogróżki pod adresem opozycji pojawiły się tuż przed ogólnopolskim Marszem w obronie Telewizji Trwam.
- Tak. Donaldowi Tuskowi i jego urzędnikom wydawało się, że jeśli ta Telewizja nie dostała koncesji, to jej widzowie będą siedzieli cicho, co najwyżej pokrzyczą sobie trochę, ale nikt im w ich walce nie pomoże. Stało się jednak zupełnie inaczej. W organizowanych do tej pory marszach wzięły udział już setki tysięcy Polaków, a protesty nadal przybierają na sile. Tusk postanowił zatem sięgnąć do metod stosowanych kiedyś przez Władysława Gomułkę i innych przywódców komunistycznych - to znaczy uciec się do zastraszania społeczeństwa. Na pewno nie uda mu się zastraszyć polityków Prawa i Sprawiedliwości - premiera Jarosława Kaczyńskiego czy posłów, w tym mnie. Tuskowi może się jednak udać stłumić aktywność pewnej części społeczeństwa. Niejeden człowiek może stracić ochotę na "nadstawianie karku" i postanowić poczekać na rozwój wypadków.

Ci, którzy do tej pory protestowali, mimo gróźb pozostaną aktywni?
- Polacy pokazali do tej pory, że nie boją się Donalda Tuska, jego urzędników, służb specjalnych, nad którymi Tusk sprawuje kontrolę, czy też prowokacji. Polacy wychodzą na ulice. Nie ma właściwie dnia, żeby któreś ze środowisk nie protestowało. Dotyczy to związkowców, przedstawicieli służb mundurowych, drogowców, rolników, rybaków, pszczelarzy...

W warszawskiej manifestacji w obronie Telewizji Trwam biorą udział zarówno politycy, jak i związkowcy, obrońcy życia czy przedstawiciele różnych środowisk katolickich. Jest to zatem wyraz nie tylko sprzeciwu określonego środowiska, ale także tworzenia się silnej wspólnoty.
- Ma pani zupełną rację. Podczas manifestacji w obronie dużych zakładów produkcyjnych zwracałem uwagę na zjawisko polegające na tym, iż rządzącym jest na rękę dofinansowywanie małych i średnich przedsiębiorstw i jednoczesne dążenie do tego, aby duże przedsiębiorstwa dzieliły się czy upadały. W ten sposób bardzo łatwo stłumić potencjalne źródła oporu. Wiadomo, że małym trudniej jest się zorganizować. Z tego właśnie powodu zostały zlikwidowane duże zakłady - na przykład przemysł stoczniowy. Wiem, jakie były naciski na próbę likwidacji Stoczni Gdańskiej. Nie udało się jej zlikwidować dzięki olbrzymiej determinacji z jednej strony śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, z drugiej - związkowców "Solidarności" i mniejszych związków zawodowych działających w tej stoczni.

Także teraz w obronie wartości Polacy potrafią się zjednoczyć.
- PR-owcom Tuska wydawało się, że uda się im skłócić opozycję w taki sposób, który spowoduje wzajemną nienawiść i brak wspólnego działania. Okazało się jednak, że gdy chodzi o obronę konkretnych wartości, kiedy pojawiają się zagrożenia, Polacy się jednoczą. Polacy widzą, że bez względu na to, jak mocno jest opluwany Jarosław Kaczyński, codziennie przecież media liberalne "wylewają na niego kubły pomyj", to te ataki tylko go wzmacniają jako lidera opozycji. Poczucie obowiązku każe nam bronić grup, które są poszkodowane.

Nie mogę nie zapytać o sprawę Smoleńska. Dziś ukazał się wywiad Moniki Olejnik z tzw. ekspertem, mistrzem sztuk walk wschodnich, panem Krzysztofem Łozińskim. Krytykuje on wyniki badań komisji Antoniego Macierewicza i ustalenia prof. Wiesława Biniendy. Próbuje jednocześnie podważać opozycyjną przeszłość premiera Jarosława Kaczyńskiego, posługuje się określoną retoryką, przedstawiając prezesa Prawa i Sprawiedliwości jako osobę próbującą wywołać zamieszki społeczne. Wywiad ten ukazuje się tuż przed sobotnim marszem.
- My, ludzie wiary, z opowiadań biblijnych znamy już sytuację, kiedy władza opłacała fałszywych świadków i sama powoływała fałszywych proroków. W tej chwili mamy również ogromną liczbę takich fałszywych świadków i proroków: tych, którzy są na stałym etacie - tak jak niektórzy redaktorzy TVN, i takich, którzy pojawiają się od czasu do czasu i za judaszowe srebrniki są w stanie powiedzieć wszystko. Polacy są jednak bardzo inteligentni i szybko orientują się, kto jest kim. Myślę, że jest to najlepsza odpowiedź. Prawda zawsze zwycięży bez względu na to, ile kłamstw będą "wylewali" redaktorzy z TVN czy innych mainstreamowych mediów. Takie osoby, których wypowiedzi pani redaktor przytoczyła, nigdy nic nie znaczyły i nie będą znaczyć. Takie wypowiedzi i kłamstwa jedynie pogrążają ich we własnym środowisku.

Czy retoryka stosowana przez Donalda Tuska i przez wspierające go media sugerująca, że Prawo i Sprawiedliwość jest partią dążącą do wywołania wojny, ma szansę powodzenia w społeczeństwie?
- Taka retoryka nie ma szans powodzenia. Ludzie widzą, że ta sytuacja przypomina złodzieja, który krzyczy: "Łapać złodzieja!". Wiemy wszyscy, że Donald Tusk jest już parę lat u władzy i tak naprawdę nie jest w stanie przedstawić żadnej konkretnej propozycji naprawy funkcjonowania państwa, a tylko pogrąża je w zapaści. Obywatele widzą z drugiej strony, że Prawo i Sprawiedliwość i jego lider - Jarosław Kaczyński mają Program Rozwoju Kraju, konkretne rozwiązania, które systematycznie przedstawiają i promują chociażby w tych mediach, które jeszcze są wolne. Do tych mediów należą Telewizja Trwam, Radio Maryja czy "Nasz Dziennik". Oczywiście są też tacy, którzy na skutek propagandy pójdą za fałszywymi prorokami, ale ostatecznie jestem spokojny co do tego, jaki będzie rezultat tych zmagań.

Według Pana, na co w tej chwili opozycja i środowiska niepodległościowe powinny zwrócić uwagę?
- Zwróciłbym uwagę na dwie rzeczy. Na współczesną analogię z przewrotem, do którego doszło w latach 80. na Wybrzeżu. Nie był on tak naprawdę przewrotem związanym z żadnymi elementami ekonomicznymi, jak czasem próbuje nam się wmówić. Był on zorganizowany w obronie niesłusznie pomówionej i zwolnionej z pracy śp. Anny Walentynowicz. Obecnie sytuacja jest podobna. W pierwszej kolejności ludzie nie protestują dziś w sprawach ekonomicznych. Oczywiście to także jest podnoszone - wiele osób żyje na skraju nędzy, ledwo wiążąc koniec z końcem. Ale tak naprawdę te wybuchy protestów dotyczą jednak spraw kluczowych, czyli wolnościowych. I to jest istotne. Drugą rzeczą jest fakt, że Polacy dostrzegają dziś konieczność wspólnego działania i zagrożenia, jakie niesie za sobą podział. Jest on na rękę obecnej ekipie rządzącej. Nie służy Polsce.

Duch pierwszej "Solidarności" jest obecny na marszach w obronie Telewizji Trwam czy też podczas protestów związkowców? A może musimy jeszcze poczekać na obudzenie się społeczeństwa?
- Myślę, że społeczeństwo już się budzi. Możemy dostrzec wiele analogii z latami 80. Ówczesna władza nie spodziewała się konsekwencji, jakie zrodzą protesty. Uważała, że protestują tylko wariaci. Dziś wobec opozycji używa się podobnych słów: "oszołomy" czy "mohery". Społeczeństwo jest jednak bardzo roztropne. Ważne jest także, że wśród protestujących są ludzie młodzi, którzy wierzą, że może być inaczej.
 

Dziękuję za rozmowę.
Zobacz również inne publikacje związane z tym tematem:
Artykuły:
• Manifestacje w obronie TV Trwam - [2012-07-29]
• "Żyjemy w świecie medialnej karykatury i do tego doprowadził rząd Tuska." - [2012-07-26]
• Wywiad z poseł Krystyną Pawłowicz podczas posiedzenia Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii. Rozmawia O. Grzegorz Moj CSsR. - [2012-07-26]
• Wypowiedź O. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja i Tv Trwam, podczas Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii. - [2012-07-26]
• Wywiad z posłem Maciejem Małecki, rozmawia O. Grzegorz Moj CSsR - [2012-07-26]
• Wywiad z pos. Barbarą Bubulą, byłą członek KRRiT, rozmawia o. Grzegorz Mój CSsR - [2012-07-26]
• Bezkarność KRRiT usankcjonowana - [2012-07-26]
• Pabianice bronią TV Trwam - [2012-07-21]
• Tv Trwam cały czas bez miejsca na multipleksie. Unijni politycy: to jest skandal - [2012-07-20]
• Wniosek o ściganie Dworaka - [2012-07-20]
• Sprawa dyskryminacji Tv Trwam trafiła do Prokuratury Generalnej - [2012-07-19]
• Unijni politycy zainteresowani sprawą dyskryminacji TV Trwam - [2012-07-19]
• Wyniki konsultacji społecznych w sprawie MUX 1 jeszcze w sierpniu - [2012-07-14]
• Rachunki Krajowej Rady - [2012-07-14]
• Multipleksu nie odpuścimy - [2012-07-14]
• Nadawcy z "łapanki" - [2012-07-13]
• TVP ośmiesza Rodzinę Radia Maryja - [2012-07-11]
• Senat przyjął sprawozdanie KRRiT - [2012-07-06]
• Senat będzie głosował nad sprawozdaniem KRRiT - [2012-07-06]
• Senat rozpatrzy sprawozdanie KRRiT - [2012-07-05]
• NIK krytykuje działania KRRiT - [2012-07-05]
• Komunikat Fundacji Lux Veritatis
z dnia 05 lipca 2012 roku
- [2012-07-05]
• Procedury przyznawania koncesji do Trybunału Konstytucyjnego - [2012-07-04]
• Banda czworga kryje Dworaka - [2012-06-29]
• Łaskawość Rady w kieszeni podatnika - [2012-06-29]
• Posłowie przyjęli sprawozdanie KRRiT - [2012-06-28]
• Milczące poparcie dla KRRiT - [2012-06-27]
• Rozmowa z pos. Elżbietą Kruk - [2012-06-26]
• Wypowiedź poseł Anny Sobeckiej - [2012-06-26]
• Rozpatrzenie Sprawozdania KRRiT z działalności w 2011 roku wraz z Informacją o podstawowych problemach radiofonii i telewizji - [2012-06-26]
• Rozmowa z poseł Barbarą Bubulą - [2012-06-26]
• Stenogramy z posiedzeń komisji parlamentarnych - []
• Polonia w obronie TV Trwam - [2012-06-26]
• Niech Rada się wytłumaczy - [2012-06-26]
• Prawda zwycięży - [2012-06-25]
• Będziemy walczyć do skutku - [2012-06-25]
• Marsze w obronie wolnych mediów - [2012-06-24]
• Zenit o oskarżeniach bez dowodów - [2012-06-23]
• Stop dyskryminacji TV Trwam - [2012-06-23]
• Komunikat w związku z marszem w obronie Tv Trwam w Krynicy Zdroju - [2012-06-23]
• Zamykanie ust katolickiej telewizji - [2012-06-22]
• Zaognia się debata dotycząca wolności informacji w Polsce - [2012-06-22]
• Komunikat w związku z marszem w obronie Tv Trwam w Kłodzku - [2012-06-19]
• Petycja uczestników marszu w obronie Telewizji "Trwam" w Toronto - [2012-06-17]
• Gdańsk w trakcie Euro 2012 protestuje w obronie Tv Trwam - [2012-06-16]
• Stanowisko MOP - [2012-06-13]
• UKE odmówił wszczęcia postępowania w sprawie unieważnienia podziału miejsc na multipleksie - [2012-06-11]
• Protest organizacji polonijnych w USA przeciw dyskryminacji katolickiej TV Trwam - [2012-06-11]
• Stanowisko Rady Gminy Wiskitki z dnia 31 maja 2012 roku w sprawie koncesji na cyfrowe nadawanie naziemne dla Telewizji Trwam - [2012-06-11]
• Jubileusz ochotników cierpienia - [2012-06-11]
• TV Trwam ofiarą podskórnych gier politycznych - [2012-06-08]
• Alergia na różaniec - [2012-06-08]
• Łamanie praw katolików - [2012-06-08]
• Wysłuchanie publiczne w Brukseli w sprawie
Tv Trwam
- [2012-06-05]
• Bruksela zdyscyplinuje rząd Tuska - [2012-06-05]
• Wysłuchanie publiczne - [2012-06-04]
• Narodowe rekolekcje w Brukseli - [2012-05-31]
• Eliminowanie TV Trwam - [2012-05-29]
• To nie był wyrok sprawiedliwy - [2012-05-28]
• Zabrakło niezależności - [2012-05-28]
• Nie ustaniemy w protestach - [2012-05-28]
• Walczymy o miejsce na multipleksie dla TV Trwam - [2012-05-28]
• Sąd po stronie Rady - [2012-05-26]
• List pos. Jana Szyszko do Przewodniczącego KRRiT - [2012-05-26]
• By każdy mógł oglądać TV Trwam - [2012-05-25]
• Sąd nad koncesjami - [2012-05-25]
• Różne miary prawa - [2012-05-25]
• Dworak rejteruje - [2012-05-25]
• Skarga Fundacji Lux Veritatis oddalona - [2012-05-25]
• Stop dyskryminacji TV Trwam - [2012-05-25]
• Dziękuję za każdy podpis - [2012-05-24]
• List otwarty przedstawicieli środowisk artystycznych - [2012-05-24]
• Umiędzynarodowić sprawę TV Trwam - [2012-05-25]
• Wypowiedź o. dr. Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja podczas obrad Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski - [2012-05-25]
• Rozmowy z posłami przed i po posiedzeniach komisji sejmowych zajmujących się sprawą nieprzyznania TV Trwam miejsca na multipleksie. Rozmowy przeprowadził o. Waldemar Gonczaruk CSsR. - [2012-05-25]
• Relacja z Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski - [2012-05-24]
• Relacja z posiedzenia Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii - [2012-05-24]
• Komunikat Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Zamojskiego - [2012-05-24]
• List otwarty uczestników marszu w obronie Telewizji "Trwam" w Zamościu - [2012-05-24]
• Petycja uczestników marszu w obronie Telewizji "Trwam" w Zamościu - [2012-05-24]
• List otwarty uczestników marszu w obronie Telewizji "Trwam" w Słupsku - [2012-05-24]
• Posłowie o TV Trwam - [2012-05-22]
• Spoty dla koncesji - [2012-05-21]
• Zagranica docenia TV Trwam - [2012-05-19]
• Dojrzeć motywy radości - [2012-05-18]
• Sygnał SOS dla Telewizji Trwam - [2012-05-16]
• Fałsze Lufta o Telewizji Trwam - [2012-05-12]
• Platforma nie chce niepokoić premiera - [2012-05-10]
• Wypowiedź pos. Anny Sobeckiej podczas posiedzenia Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu 09.05.2012r. - [2012-05-09]
• Rozmowa z pos. Anną Sobecką przeprowadzona po posiedzeniu Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu 10.05.2012r. - [2012-05-09]
• Rozmowa z prof. Krystyną Pawłowicz przeprowadzona po posiedzeniu Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu 10.05.2012r. - [2012-05-09]
• Rozmowa z prof. Krystyną Pawłowicz przeprowadzona po posiedzeniu Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu 09.05.2012r. - [2012-05-09]
• Rozmowa z posłanką Barbarą Bubulą, byłym członkiem KRRiT przeprowadzona przed posiedzeniem Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu - [2012-05-09]
• Trzeba uzupełnić wnioski - [2012-05-09]
• Rozmowa z posłem Janem Dziedziczakiem po posiedzeniu Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu - [2012-05-09]
• Relacja z posiedzenia Komisji Kultury i Środków Przekazu - [2012-05-09]
• Rozmowa z pos. Maciejem Małeckim przeprowadzona po posiedzeniu Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu 09.05.2012r. - [2012-05-09]
• Protest w sprawie dyskryminacji TV TRWAM Konferencji Polskich Księży na Wschodnią Kanadę - [2012-05-04]
• Czy brukselska policja wyda zgodę na manifestacje w Brukseli? - [2012-05-04]
• Ponad 20 000 Polaków demonstrowało w obronie Katolickiej Telewizji - [2012-05-04]
• Protesty ws. nieprzyznania TV Trwam
miejsca na multipleksie
- [2012-05-04]
• Marsz w ważnej sprawie - [2012-04-28]
• Chcemy mieć swoje media - [2012-04-28]
• Na Marsz Poparcia dla TV Trwam w Kaliszu - [2012-04-27]
• Polacy na ulicach, aby bronić wolności słowa - [2012-04-27]
• Marsz do zwycięstwa - [2012-04-26]
• Europoseł Cymański informuje Viviane Reding o sprawie TV TRWAM - [2012-04-26]
• Na marszu nie skończymy - [2012-04-26]
• Senatorowie nie mieli czasu - [2012-04-24]
• Pod szkłem pomniejszającym - [2012-04-24]
• Dworak robi złą prasę - [2012-04-24]
• Wypowiedź sen. Jana Marii Jackowskiego po Senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu - [2012-04-24]
• Niech Polska będzie piękna - [2012-04-23]
• Ponad dwa miliony protestów - [2012-04-23]
• Masowy napływ skarg do RPO - [2012-04-21]
• Rzecznik bada Dworaka - [2012-04-21]
• Wypowiedź o. dr. Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja po Mszy Św. rozpoczynającej Wielki Marsz w obronie TV Trwam w Warszawie. - [2012-04-21]
• Wypowiedź prezesa PiS dr. Jarosława Kaczyńskiego przed kancelarią premiera podczas Wielkiego Marszu w obronie TV Trwam w Warszawie. - [2012-04-21]
• Wypowiedź Zbigniewa Ziobro, lidera Solidarnej Polski przed kancelarią prezydenta podczas Wielkiego Marszu w obronie TV Trwam w Warszawie. - [2012-04-21]
• Wypowiedź prof. dr. hab. inż. Janusza Kaweckiego, przewodniczącego Zespołu Wspierania Radia Maryja przed kancelarią premiera podczas Wielkiego Marszu w obronie TV Trwam w Warszawie. - [2012-04-21]
• Wypowiedź Redaktora Wojciecha Reszczyńskiego, członka Zarządu Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich przed kancelarią prezydenta podczas Wielkiego Marszu w obronie TV Trwam w Warszawie. - [2012-04-21]
• Wypowiedź Zdzisława Radomskiego, wiceprezesa Kongresu Polonii Kanadyjskiej oddział Vancouver przed kancelarią premiera podczas Wielkiego Marszu w obronie TV Trwam w Warszawie. - [2012-04-21]
• Wypowiedź Bogdana Freytaga z Klub Gazety Polskiej w Poznaniu przed kancelarią prezydenta podczas Wielkiego Marszu w obronie TV Trwam w Warszawie. - [2012-04-21]
• Wypowiedź Ewy Stankiewicz (Solidarni 2010) przed kancelarią prezydenta podczas Wielkiego Marszu w obronie TV Trwam w Warszawie. - [2012-04-21]
• Homilia bpa Antoniego Dydycza wygłoszona podczas ogólnopolskiej manifestacji w obronie Tv Trwam - [2012-04-21]
• Polska powstaje z kolan - [2012-04-21]
• Rugowanie niepokornych - [2012-04-21]
• Media powinny być głosem Narodu - [2012-04-21]
• Dyskryminacja TV Trwam to zamach na Polskę i Polaków - [2012-04-21]
• Solidarni z TV Trwam - [2012-04-21]
• Prowokacja, czy Tuskowi puszczają nerwy - [2012-04-21]
• Relacja z Ogólnopolskiego Marszu
w obronie TV Trwam
- [2012-04-21]
• Aby sprawiedliwości stało się zadość! - [2012-04-21]
• Obrońcy życia bronią Telewizji TRWAM - [2012-04-20]
• Zjednoczeni w walce o Kościół - [2012-04-19]
• Casus Telewizji Trwam w Brukseli - [2012-04-19]
• Manifestacje w obronie TV Trwam - Nowy Sącz - [2012-04-19]
• Udział w marszu jest wyrazem sprzeciwu - [2012-04-18]
• Manifestacje w obronie TV Trwam - [2012-04-16]
• 12 miast we wspólnej sprawie - [2012-04-16]
• Marsz w obronie TV Trwam w Koszalinie - [2012-04-16]
• Konsultacje urojone - [2012-04-12]
• Rozmowa z o. dr. Tadeuszem Rydzykiem i poseł Jadwigą Wiśniewską przeprowadzona po posiedzeniu sejmowej komisji kultury. - [2012-04-11]
• Rozmowa z posłami Andrzejem Jaworskim i Anną Sobecką przeprowadzona po posiedzeniu sejmowej komisji kultury. - [2012-04-11]
• Rozmowa z Lidią Kochanowicz, dyrektorem finansowym Fundacji Lux Veritatis przeprowadzona po posiedzeniu sejmowej komisji kultury. - [2012-04-11]
• Relacja z posiedzenia Komisji Kultury i Środków Przekazu - [2012-04-11]
• Przeszkodą były obrady Sejmu - [2012-04-11]
• Z o. dr. Tadeuszem Rydzykiem, Dyrektorem Radia Maryja oraz posłami na Sejm rozmawia o. Waldemar Gonczaruk CSsR - [2012-04-11]
• Wypowiedź pos. Anny Sobeckiej podczas posiedzenia sejmowej komisji kultury i środków przekazu, 11.04.2012r. - [2012-04-11]
• Manifestacje w obronie TV Trwam - Wejherów - [2012-04-07]
• Manifestacje w obronie TV Trwam - Rzeszów - [2012-04-07]
• Manifestacje w obronie TV Trwam - Opole - [2012-04-07]
• Manifestacje w obronie TV Trwam - Kościerzyna - [2012-04-07]
• Manifestacje w obronie TV Trwam - Radom - [2012-04-07]
• Manifestacje w obronie TV Trwam - Katowice - [2012-04-07]
• Konsultacje społeczne - [2012-04-06]
• Krętactwa krajowej Rady - [2012-04-06]
• Krętactwa Krajowej Rady - [2012-04-06]
• W Brukseli o TV Trwam - [2012-04-05]
• Oświadczenie Warszawskiej Prowincji Redemptorystów - nadawcy Radia Maryja w sprawie decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nr 4/2012 z 30 marca 2012 r. dotyczącej ukarania Nadawcy za tzw. ukrytą reklamę w Radiu Maryja. - [2012-04-03]
• Sprzeciw wobec kary nałożonej na Warszawską Prowincję Redemptorystów - [2012-04-03]
• Skarga do szefa wiadomości TVP1 - [2012-04-03]
• Razem pokonamy przeciwności - [2012-04-03]
• Warszawska Prowincja Redemptorystów zaskoczona decyzją KRRiT - [2012-04-03]
• Potrzebujemy katolickich mediów - [2012-04-02]
• Manifestacje w obronie TV Trwam - [2012-04-01]
• Petycja uczestników kieleckiego Marszu w Obronie Tv TRWAM - [2012-04-01]
• Górale wykluczeni cyfrowo - [2012-03-31]
• Marsze w obronie TV Trwam - KOMUNIKAT - [2012-03-31]
• Czy NIK skontroluje KRRiT? - [2012-03-29]
• Wypowiedź o. Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja podczas obrad Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii - [2012-03-29]
• Wywiad z pos. Barbarą Bubulą po przerwanym posiedzeniu komisji kultury - [2012-03-29]
• Wypowiedź poseł Jadwigi Wiśniewskiej podczas obrad Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii - [2012-03-29]
• Wypowiedź poseł Anny Sobeckiej podczas posiedzenia Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii - [2012-03-29]
• Życzenia świąteczne zamiast debaty. Posiedzenie sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu (29.03.12) - [2012-03-29]
• Mobilizacja w Olkuszu - [2012-03-29]
• Wywiad z pos. Elżbietą Kruk po przerwanym posiedzeniu komisji kultury - [2012-03-29]
• Relacja z posiedzenia Komisji Kultury i Środków Przekazu i Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii - [2012-03-29]
• Cyfryzacja pod stołem - [2012-03-25]
• Protest pracowników naukowych Politechniki Łódzkiej przeciwko zagrożeniom wolności słowa i dostępu do informacji - [2012-03-23]
• Marsz w obronie Tv Trwam w Tarnowie - [2012-03-22]
• Chcemy mieć katolickie media - [2012-03-22]
• Zetrzeć kły ateizmowi - [2012-03-22]
• "Wolność słowa. Wolne media. Wolna Polska". Marsz w Poznaniu - [2012-03-22]
• Modlitwa w obronie wolnych mediów - [2012-03-22]
• Marsz w obronie TV Trwam przejdzie przez Wrocław - [2012-03-22]
• Marsz w obronie Tv Trwam w Kielcach - [2012-03-22]
• Koncesja dla TV Trwam natychmiast - [2012-03-21]
• Koncesja dla TV Trwam natychmiast - [2012-03-21]
• Reportaż z Marszu w Obronie Tv TRWAM w Bydgoszczy - [2012-03-21]
• Ogólnopolski protest w Warszawie - [2012-03-20]
• Uchwała ws. TV Trwam - [2012-03-20]
• WyTRWAMy i wygramy! - [2012-03-19]
• W moralności nie ma kompromisów - [2012-03-15]
• Dworak nie chce wpuścić NIK - [2012-03-15]
• Relacja z posiedzenia połączonych komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji do Spraw Kontroli Państwowej-14.03.2012r. - [2012-03-15]
• Marsz poparcia dla TV Trwam w Bydgoszczy - [2012-03-15]
• Nie widzę różnicy miedzy Dworakiem, a prezesem radiokomitetu - [2012-03-14]
• Projekt uchwały o kontrolę NIK odrzucony - [2012-03-14]
• Wniosek do NIKu o kontrole KRRiT - konferencja Solidarnej Polski - [2012-03-14]
• Czego boi się KRRiT - konferencja prasowa PIS - [2012-03-14]
• Decyzja bez precedensu - [2012-03-14]
• Ogromne uderzenie w Kościół - [2012-03-14]
• Sprawy nie odpuścimy - [2012-03-14]
• Cynizm, cynizm i jeszcze raz cynizm - [2012-03-14]
• To jest walka o Polskę - [2012-03-14]
• Niech nas nic nie zniechęci - [2012-03-14]
• "Wezwanie do przebudzenia - razem" - [2012-03-14]
• Świat śledzi działania KRRiT - [2012-03-12]
• TV Trwam jest alternatywna - [2012-03-10]
• Na Jasną Górę w intencji katolickich mediów - [2012-03-09]
• Demonstracja w obronie TV Trwam w Gdańsku, 18.03.2012 - [2012-03-09]
• Kongres Polonii Kanadyjskiej ws. Tv Trwam - [2012-03-08]
• Polonia nie ustaje w protestach - [2012-03-07]
• Odpowiedzi Jana Dworaka na pytania posłów - [2012-03-02]
• To antykatolicki ogólnoświatowy trend - [2012-02-29]
• Wypowiedź Lidii Kochanowicz, dyrektor finansowej Fundacji Lux Veritatis, na posiedzeniu połączonych komisji: Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji do Spraw Kontroli Państwowej - [2012-02-28]
• Wywiad z senatorem Stanisławem Kogutem, po posiedzeniu połączonych komisji: Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji do Spraw Kontroli Państwowej - [2012-02-28]
• Wywiad z prof. Krystyną Pawłowicz, po posiedzeniu połączonych komisji: Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji do Spraw Kontroli Państwowej - [2012-02-28]
• Relacja z posiedzenia połączonych komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji do Spraw Kontroli Państwowej-28.02.2012r. - [2012-02-28]
• Wypowiedź posłanki PiS Jadwigi Wiśniewskiej na posiedzeniu połączonych komisji: Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji do Spraw Kontroli Państwowej - [2012-02-28]
• Wypowiedź posła PiS Zbigniewa Kuźmiuka na posiedzeniu połączonych komisji: Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji do Spraw Kontroli Państwowej - [2012-02-28]
• Wypowiedź posłanki PiS, Anny Sobeckiej na posiedzeniu połączonych komisji: Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji do Spraw Kontroli Państwowej - [2012-02-28]
• Krętactwa KRRiT, o których czyta zagranica - [2012-02-27]
• Uchwała Rady Miasta Nowy Sącz w sprawie dyskryminacji Tv Trwam - [2012-02-27]
• Nie jesteśmy w stanie zliczyć podpisów - [2012-02-23]
• Rada kombinuje z kopertami - [2012-02-23]
• Premier umywa ręce w sprawie TV Trwam - [2012-02-23]
• Protest więźniów politycznych regionu łódzkiego - [2012-02-22]
• Autorytaryzm rodem z PRL - [2012-02-22]
• Cyfryzacja po platformersku czy po europejsku? - [2012-02-22]
• Skarga na Dworaka w sądzie - [2012-02-22]
• OKEM ws. przemilczenia Marszu Wolności Słowa - [2012-02-21]
• List do redaktorów naczelnych - [2012-02-21]
• Protesty do skutku - [2012-02-21]
• Chwyt Krajowej Rady - [2012-02-21]
• Reportaż: W obronie pluralizmu medialnego - [2012-02-21]
• Ponad półtora miliona podpisów w obronie
Telewizji Trwam
- [2012-02-21]
• Zagraniczne agencje o dyskryminacji TV Trwam - [2012-02-21]
• Apel Rady Miasta z Łańcuta - [2012-02-20]
• Protest Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci - [2012-02-19]
• Mitem jest uczciwość Lufta - [2012-02-17]
• Odezwa w sprawie anarchizacji - [2012-02-17]
• Marsz w obronie TV Trwam i Wolnych Mediów - [2012-02-17]
• Komisje sejmowe - [2012-02-16]
• Relacja z sejmowej komisji kultury-16.02.2012r. - [2012-02-16]
• Kolejny przejaw dyskryminacji w Sejmie… - [2012-02-16]
• Komunikat o. dr. Tadeusza Rydzyka,
Dyrektora Radia Maryja
- [2012-02-16]
• Współczesna przemoc - [2012-02-16]
• PO nie liczy się z opinią publiczną - [2012-02-16]
• Dla rządu dyskusja jest niewygodna - [2012-02-16]
• W Polsce gwałci się prawa równości - [2012-02-16]
• Pogarda dla reguł - [2012-02-16]
• Bardzo wątpliwy pogląd - [2012-02-16]
• Spór pomiędzy KRRiT a UKiE - [2012-02-16]
• Trzeba się dogadać i budować - [2012-02-15]
• Fundacja musi złożyć skargę - [2012-02-15]
• Kościół dawał nam schronienie - [2012-02-15]
• Wiele kontrowersji - [2012-02-15]
• Mamy obowiązek się upomnieć - [2012-02-15]
• Jednostronna decyzja - [2012-02-15]
• Czy KRRiTV konsultowała się z rządem? - [2012-02-15]
• Rynek telewizyjny w 2013 roku - [2012-02-15]
• Czy będą miejsca na multipleksie? - [2012-02-15]
• Trzeba walczyć - [2012-02-15]
• Nie chcą rozmawiać - [2012-02-15]
• Sejmowe komisje - kontrola NIK-u w KRRiT - [2012-02-15]
• Stavka większa niż kasa - [2012-02-15]
• Dworak nieprzygotowany - [2012-02-15]
• Relacja z sejmowej komisji kultury-15.02.2012r. - [2012-02-15]
• Wiele nieprawidłowości - [2012-02-15]
• Strategiczne decyzje - [2012-02-15]
• Afera na miarę Watergate - [2012-02-15]
• Ucieczka od argumentów - [2012-02-15]
• Protest Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży - [2012-02-14]
• Protest Stowarzyszenia samorządny Kraków - [2012-02-14]
• Apel redaktorów naczelnych
do przewodniczącego KRRiT
- [2012-02-14]
• Protest Solidarni 2012 - [2012-02-13]
• Afera multipleksowa - [2012-02-13]
• Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej - [2012-02-11]
• Protest członków Stowarzyszenia Internowanych Zamojszczyzny - [2012-02-11]
• Protest Rady Miejskiej w Radomsku - [2012-02-11]
• Komunikat Zespołu Wspierania Radia Maryja - [2012-02-11]
• Komunikat o. dr. Tadeusza Rydzyka,
Dyrektora Radia Maryja
- [2012-02-11]
• Stanowisko Rady Miejskiej w Pilźnie - [2012-02-10]
• Protest Związku Piłsudczyków - [2012-02-10]
• Protest Światowej Federacji Polskich Kombatantów - [2012-02-10]
• Stanowisko Rady Miasta Zakopane - [2012-02-10]
• W jedności siła! - [2012-02-10]
• List bp. Wiesława Meringa do Przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka - [2012-02-09]
•  Apel o ochronę wolności wypowiedzi i Telewizji Trwam - [2012-02-09]
• Stanowisko Rady Miasta Sochaczewa w sprawie telewizji TV TRWAM - [2012-02-09]
• Rada Miejska w Łochowie poparła TV TRWAM - [2012-02-09]
• Protest Kanada - [2012-02-09]
• Protest z Łodzi - [2012-02-09]
• Wołanie o wolność - [2012-02-09]
• Komunikat II sesji XV Kapituły Prowincjalnej
ws. Radia Maryja i TV Trwam
- [2012-02-09]
• Stanowisko Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w Okresie Stanu Wojennego Województwa Podkarpackiego i Rzeszowskiej Grupy Ujawnić Prawdę W obronie Telewizji Trwam i prawa do prawdy przyjęte na wspólnym posiedzeniu w dniu 27 stycznia 2012 roku - [2012-02-07]
• Stanowisko Prezydium Zarządu Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ "Solidarność"z 16 stycznia 2012 r.ws. dyskryminacji katolickich mediów przez KRRiTV - [2012-02-07]
• Oświadczenie Konwentu Narodowego Polski w sprawie nie przyznania Telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym. - [2012-02-07]
• Stanowisko Rady Miasta Puławy - [2012-02-07]
• Ludzie chcą katolickich mediów - [2012-02-07]
• Dyskryminacja cyfrowa - [2012-02-07]
• Nie poddamy się - [2012-02-06]
• Oświadczenie w sprawie koncesji na cyfrowej platformie multiplexu dla Telewizji Trwam. - [2012-02-04]
• Uchwała australijskiego Zwiazku Polskich Wiezniow Politycznych w sprawie Telewizji Trwam - [2012-02-04]
• Stanowisko Zarządu Miejskiego Prawa i Sprawiedliwości we Wrocławiu w sprawie przyznania Telewizji TRWAM miejsca na multipleksie cyfrowym telewizji naziemnej. - [2012-02-04]
• Przeciw dyskryminacji TV TRWAM - [2012-02-04]
• Lubelski sejmik pisze do Dworaka - [2012-02-04]
• Multipleks podzielony według klucza - [2012-02-04]
• Komunikat o. dr Tadeusza Rydzyka,
Dyrektora Radia Maryja
- [2012-02-04]
• Śląska Liga walki z rakiem protest ws. nie przyznania Telewizji TRWAM miejsca na multipleksie cyfrowym - [2012-02-03]
• Radni Suwałk apelują w sprawie obławy - [2012-02-03]
• Stanowisko Rady Powiatu Tureckiego w sprawie przyznania TV Trwam miejsca na przygotowywanym multipleksie cyfrowym. - [2012-02-03]
• Koncesje były ustawione - [2012-02-03]
• Stanowisko Rady Miasta Wysokie Mazowieckie - [2012-02-03]
• Przeciw wykluczeniu - [2012-02-03]
• Komunikat o. dr Tadeusza Rydzyka,
Dyrektora Radia Maryja
- [2012-02-03]
• Milion protestów w obronie TV Trwam - [2012-02-03]
• Stanowisko rady miasta w Płońsku
ws. Telewizji Trwam
- [2012-01-31]
• Rada przed Trybunał - [2012-01-31]
• Gdyby nie Telewizja Trwam i Radio Maryja nie byłabym sobą ... - [2012-01-31]
• KRRiTV przed Trybunał Stanu - [2012-01-30]
• Komunikat Kurii Diecezji Bydgoskiej - [2012-01-27]
• Relacja z sejmowej komisji kultury - [2012-01-27]
• Projekt uchwały w sprawie zlecenia Najwyższej Izbie Kontroli przeprowadzenia kontroli w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji w przedmiocie prawidłowości udzielania koncesji na nadawanie naziemnej telewizji cyfrowej - [2012-01-27]
• Zenit o zagrożeniu demokracji w Polsce - [2012-01-27]
• Wypowiedź pos. Elżbiety Kruk, byłej przewodniczącej KRRiTV podczas posiedzenia sejmowej komisji kultury oraz kontroli państwowej. - [2012-01-27]
• Komunikat o. dr. Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja - [2012-01-27]
• Decyzja KRRiTV wobec TV Trwam klęską tego rządu - [2012-01-26]
• Konieczne jest zachowanie proporcji - [2012-01-26]
• Dyskryminacja katolików - [2012-01-26]
• Analiza finansowa - [2012-01-26]
• Brutalna pacyfikacja - [2012-01-26]
• Komisji nie interesuje poparcie Ojca Świętego - [2012-01-26]
• TV Trwam przyjazna rodzinie - [2012-01-26]
• Znaczenie TV Trwam dla edukacji - [2012-01-26]
• Wymijające odpowiedzi Dworaka - [2012-01-26]
• Typowa manipulacja - [2012-01-26]
• Standardy Katarasińskiej - [2012-01-26]
• Barbaryzacja parlamentu - [2012-01-26]
• Bez merytorycznej dyskusji - [2012-01-26]
• Radni Łomży są za wolnością słowa. - [2012-01-26]
• Protest Związku Podhalan ws. dyskryminacji
Tv Trwam
- [2012-01-26]
• Stanowisko Związku Polaków w Norwegii w sprawie prób ograniczania w Polsce wolności słowa - [2012-01-25]
• Radni bronią Telewizji Trwam - [2012-01-25]
• Wsparcie redaktora naczelnego "Niedzieli" dla Telewizji Trwam - [2012-01-25]
• Sprzeciw archidiecezji gdańskiej - [2012-01-24]
• Skarga do Rzecznika Praw Obywatelskich ws. dyskryminacji odbiorców TV Trwam - [2012-01-24]
• Polonia przeciw dyskryminacji TV Trwam - [2012-01-23]
• Oświadczenie Fundacji Lux Veritatis - [2012-01-23]
• Wolność w Polsce jest zagrożona - [2012-01-21]
• Oświadczenie senatorskie Janiny Sagatowskiej - [2012-01-21]
• Relacja z posiedzenia sejmowej komisji kultury i środków społecznego przekazu - [2012-01-19]
• Posiedzenie sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu - [2012-01-19]
• Relacja z posiedzenia senackiej komisji kultury i środków społecznego przekazu - [2012-01-19]
• Konferencja PIS - przed posiedzeniem sejmowej komisji kultury - [2012-01-19]
• Walka o głos prawdy - [2012-01-19]
• Biskupi oburzeni postępowaniem KRRiTV - [2012-01-19]
• Nie, bo nie - [2012-01-17]
• Cyfryzacja ręcznie sterowana - [2012-01-17]
• Biskupi: Multipleks dla Telewizji Trwam - [2012-01-17]
• Oświadczenie Instytutu Akcji Katolickiej w sprawie koncesji dla Telewizji Trwam - [2012-01-17]
• Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej w sprawie TV Trwam - [2012-01-17]
• Protest Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka - [2012-01-17]
• Protest Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Lecha Kaczyńskiego w Krakowie w sprawie decyzji odmawiającej telewizji TRWAM miejsca na multipleksie cyfrowym - [2012-01-17]
• Oświadczenie Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu w sprawie dyskryminowania przez KRRiT telewizji TRWAM - [2012-01-17]
• Decyzja KRRiTV jest nieprawna, uderza w Kościół i Polskę - [2012-01-17]
• Protest posła Wojciecha Szaramy do KRRiTV w sp. dyskryminacji Tv Trwam - [2012-01-16]
• Protest w sprawie dyskryminacji Tv Trwam - [2012-01-16]
• Biskupi apelują o przyznanie Telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym - [2012-01-16]
• Oświadczenie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie przyznania Telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym - [2012-01-16]
• Protest biskupa Alojzego Meringa w sprawie dyskryminacji Tv Trwam - [2012-01-16]
• Kluby Gazety Polskiej oficjalnie włączyły się w akcję zbierania podpisów do KRRiT. - [2012-01-16]
• Apel biskupa legnickiego w sprawie Telewizji Trwam - [2012-01-14]
• Dworak czyta i czyta - [2012-01-14]
• Walka o miejsce dla TV Trwam na Multipleksie - [2012-01-14]
• KRRiVT liczy tylko koperty - [2012-01-13]
• List Otwarty w sprawie odmowy koncesji Telewizji "Trwam" - [2012-01-13]
• Pismo Przewodniczącego KK NSZZ Solidarność do Przewodniczącego KRRiT   - [2012-01-13]
• Komunikat europosła Tomasza Poręby ws. decyzji podjęte przez KRRiT w sprawie Telewizji Trwam - [2012-01-13]
• Protest Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Internowanych i Represjonowanych z siedzibą w Siedlcach - [2012-01-13]
• Bez tolerancji dla katolików - [2006-01-01]
• List otwarty do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jana Dworaka - [2012-01-12]
• Interpelacja posła Szymona Giżyńskiego Do Prezesa Rady Ministrów w sprawie dyskryminacji Telewizji TRWAM przy rozdziale miejsc na platformie cyfrowej - [2012-01-12]
• Protest Europejskiego Towarzystwa Otwartości Społecznej ETOS - [2012-01-12]
• Tysiące protestów u Dworaka - [2012-01-12]
• W diecezji zbieramy podpisy - [2012-01-12]
• Telewizja inna niż wszystkie - [2012-01-12]
• Eurodeputowani ws. dyskryminacji Telewizji Trwam - [2012-01-10]
• Protest Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy - [2012-01-09]
• Miejsce dla każdego tylko nie dla TV Trwam - [2012-01-09]
• Niech Rada się wytłumaczy - [2012-01-09]
• Rada domyka system medialny - [2012-01-09]
• Liczę na wsparcie wielu - [2012-01-09]
• Interwencja poseł Jadwigi Wiśniewskiej - [2012-01-09]
• Interwencja poseł Anny Sobeckiej - [2012-01-09]
• Dlaczego Rada odmówiła koncesji? - [2012-01-07]
• Kłamstwa Krzysztofa Lufta - [2012-01-07]
• Protest Prawa i Sprawiedliwości - [2012-01-05]
• Interpelacja pos. Anny Sobeckiej ws. miejsc na multipleksie - [2012-01-05]
• Apel o. dr. Tadeusza Rydzyka - Dyrektora Radia Maryja - [2012-01-02]
• Wniosek o kontrolę Rady - [2011-12-24]
• Polonia przeciw dyskryminacji TV Trwam - [2011-12-20]
• Kolejny sprzeciw wobec dyskryminacji TV Trwam - [2011-10-06]
• Apel w obronie Radia Maryja i Tv Trwam - [2011-09-27]
• W obronie TV Trwam - [2011-09-13]
• Dworak ma gości - [2011-09-03]
• Komunikat Zespołu Wspierania Radia Maryja - [2011-09-03]
• Trzy miliony robi różnicę - [2011-09-01]
• Złe rozdanie Dworaka - [2011-08-25]
• Rada i Sejm łamią prawo - [2011-08-15]
• Komu szkodzi Radio Maryja? - [2011-05-20]
• Podwójne uderzenie w Radio Maryja - [2011-05-20]
• Wolność słowa nie dla wszystkich - [2011-05-10]
• Komunikat Zespołu Wspierania Radia Maryja - [2011-05-10]
• Trzeba nacisku oddolnego - [2012-07-13]
Audycje:
• List otwarty do RPO w sprawie dyskryminacji Tv Trwam. - [2012-07-21]
prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki
• PRO zaskarżył do TK przepisy regulujące przyznawanie koncesji - [2012-07-04]
pos. prof. Krystyna Pawłowicz, prof. Janusz Kawecki
• Walka o miejsce na multipleksie - [2012-06-30]
red. dr Hanna Karp, medioznawca, publicysta, wykładowca WSKSiM w Toruniu
• Ograniczanie wolności słowa - [2012-06-28]
o. dr Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja
• Sejm przyjął sprawozdanie KRRiT - [2012-06-28]
pos. Barbara Bubula, była członek KRRiT
• Komisja sejmowa o sprawozdaniu KRRiT - [2012-06-27]
pos. Barbara Bubula, była członek KRRiT
• Posiedzenie Komisji Kultury i Środków Przekazu (całość) - [2012-06-26]
• Sprawozdanie z działalności KRRiTV - [2012-06-22]
pos. Barbara Bubula, były członek KRRiTV
• Wysłuchanie publiczne w Brukseli ws. dyskryminacji TV Trwam - [2012-06-16]
prof. Mirosław Piotrowski - europoseł
• Dyskryminacja TV Trwam - [2012-06-16]
pos. Andrzej Jaworski - przewodniczący Zespołu SOS dla TV Trwam
• Obecność TV Trwam na multipleksie cyfrowym - [2012-06-14]
pos. Beata Kempa - Solidarna Polska, były wiceminister sprawiedliwości
• Dyskryminacja TV Trwam - [2012-06-12]
pos. Andrzej Jaworski - przewodniczący Zespołu SOS dla TV Trwam
• Zagrożenie wolności mediów w Polsce - [2012-05-30]
pos. Andrzej Jaworski z PIS, pos. Bartosz Kownacki z SP
• Decyzja WSA ws. TV Trwam - [2012-05-28]
pos. Anna Sobecka, Prawo i Sprawiedliwość
• Wypowiedź podczas obrad Parlamentarngo Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski - [2012-05-25]
Lidia Kochanowicz - Dyrektor Fundacji Lux Veritatis w Warszawie
• Komentarz do wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego - [2012-05-25]
o. Tadeusz Rydzyk CSsR - dyrektor Radia Maryja
• Obrady Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski - [2012-05-24]
• Obrady Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii - [2012-05-24]
• Bulwersujący apel - [2012-05-23]
Bogusław Morka - solista Teatru Wielkiego, Opery Narodowej oraz Teatru Muzycznego Roma w Warszawie
• Apel o nienaciskanie ws. TV Trwam - [2012-05-23]
prof. Piotr Jaroszyński - wykładowca KUL i WSKSiM w Toruniu
• Wysłuchanie w Brukseli ws. TV Trwam - [2012-05-23]
prof. Mirosław Piotrowski - poseł do Parlamentu Europejskiego
• Dyskryminacja TV Trwam - [2012-05-21]
pos. Andrzej Jaworski, PIS, członek Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i
• Wysłuchanie publiczne w sprawie nieprzyznania TV Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym - [2012-05-19]
prof. dr hab. Mirosław Piotrowski-europoseł
• Ustawiony proces? - [2012-05-17]
o. Tadeusz Rydzyk CSsR - dyrektor Radia Maryja
• Homilia wygłoszona podczas Marszu poparcia dla Tv Trwam w Kaliszu - [2012-05-12]
ks. bp Stanisław Napierała - pasterz Kościoła kaliskiego
• Marsz w Przemyślu - [2012-05-11]
Łucja Podbilska, przedstawiciel organizatorów marszu
• Marsz w obronie TV TRWAM w Nisku - [2012-05-01]
sen. Władysław Ortyl
• Marsz w obronie TV TRWAM w Legnicy - [2012-05-01]
sen Dorota Czudowska
• Batalia o Tv Trwam - [2012-05-01]
pos. Andrzej Jaworski, Prawo i Sprawiedliwość
• Cyfryzacja telewizji naziemnej w Polsce. Walka o miejsce dla TV Trwam na Multipleksie - [2012-04-28]
pos. Barbara Bubula, były członek KRRiT
• Marsz w obronie wolnych mediów w Toruniu - [2012-04-28]
pos. Anna Sobecka, Prawo Sprawiedliwość
• Marsz w obronie wolnych mediów w Warszawie - [2012-04-27]
prof.dr hab. Bogusław Wolniewicz
• Ogólnopolski marsz w obronie TV Trwam w Warszawie - [2012-04-27]
pos. Andrzej Jaworski, Prawo i Sprawiedliwość
• Batalia o Tv Trwam - [2012-04-27]
Pos. Elżbieta Kruk, była przewodnicząca KRRiT, PIS
• Batalia o wolność słowa - [2012-04-25]
Ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz TChr, Prodziekan ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Kierownik Zakładu Katolickiej Nauki Społecznej, wykładowca WSKSiM
• Obrady Senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu: Rozpatrzenie Sprawozdania KRRiT z działalności w 2011 roku wraz z Informacja o podstawowych problemach radiofonii i telewizji w 2011 roku - [2012-04-24]
• Wolność mediów w Polsce - [2012-04-24]
Ewa Stankiewicz - reżyser, członek Obywatelskiej Komisji Etyki Mediów
• Rozpatrzenie sprawozdania KRRiT z działalności w 2011 roku - [2012-04-24]
sen. Jan Maria Jackowski
• Wrażenia po Ogólnopolskim Marszu w obronie Tv Trwam - [2012-04-23]
Anna Kołakowska
• Ogólnopolski marsz przeciwko dyskryminacji ludzi wierzącychi w obronie TV Trwam w Warszawie [całość] - [2012-04-21]
• Ogólnopolski marsz w obronie TV Trwam w Warszawie: Przemówienie - [2012-04-21]
Zdzisław Radomski - wiceprezes kongresu Polonii Kanadyjskiej
• Ogólnopolski marsz w obronie TV Trwam w Warszawie: Przemówienie - [2012-04-21]
Bogdan Freytag - wiceprzewodniczący poznańskiego Klubu Gazety Polskiej
• Ogólnopolski marsz w obronie TV Trwam w Warszawie: Przemówienie - [2012-04-21]
Ewa Stankiewicz - reżyser, członek Obywatelskiej Komisji Etyki Mediów
• Ogólnopolski marsz w obronie TV Trwam w Warszawie: Przemówienie - [2012-04-21]
pos. Zbigniew Ziobro - lider Solidarnej Polski
• Ogólnopolski marsz w obronie TV Trwam w Warszawie: Przemówienie - [2012-04-21]
red. Wojciech Reszczyński
• Ogólnopolski marsz w obronie TV Trwam w Warszawie: Przemówienie - [2012-04-21]
prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki
• Ogólnopolski marsz w obronie TV Trwam w Warszawie: Przemówienie - [2012-04-21]
Jarosław Kaczyński, były premier, prezes PIS
• Ogólnopolski marsz w obronie TV Trwam w Warszawie: Przemówienie - [2012-04-21]
o. Tadeusz Rydzyk CSsR - dyrektor Radia Maryja
• Homilia wygłoszona podczas ogólnopolskiej manifestacji w obronie Tv Trwam - [2012-04-21]
Ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz, ordynariusz drohiczyński
• Ogólnopolska manifestacja przeciwko dyskryminacji ludzi wierzących i w obronie TV Trwam. Warszawa - 21 kwietnia 2012. - [2012-04-20]
pos. Andrzej Jaworski, Prawo i Sprawiedliwość
• Przygotowania do ogólnopolskiego protestu w sprawie dyskryminacji TV Trwam - [2012-04-19]
pos. Andrzej Jaworski, Prawo i Sprawiedliwość, pos. mec. Bartosz Kownacki, Solidarna Polska
• Casus Telewizji Trwam w Brukseli - [2012-04-19]
Z posłem do Parlamentu Europejskiego, prof. Mirosławem Piotrowskim rozmawia Dawid Nahajowski
• 21 kwietnia - Wielka Manifestacja w obronie Telewizji Trwam w Warszawie - [2012-04-19]
pos. Anna Sobecka, Prawo Sprawiedliwość
• Ogólnopolski protest przeciwko dyskryminacji ludzi wierzących i TV Trwam - [2012-04-19]
pos. Beata Kempa, Solidarna Polska, były wiceminister sprawiedliwości
• Manifestacja w obronie TV Trwam w Suwałkach - 15 kwietnia 2012 - [2012-04-12]
pos. Jarosław Zieliński
• Konsultacje społeczne KRRiT - [2012-04-12]
pos. prof. dr hab. Krystyna Pawłowicz
• Posiedzenie komisji sejmowej - [2012-04-11]
pos. Barbara Bubula, były członek KRRiT
• Wypowiedź podczas posiedzenia sejmowej komisji kultury i środków przekazu - [2012-04-11]
pos. Anna Sobecka, Prawo Sprawiedliwość
• Obrady Komisji Kultury i Środków Przekazu na temat informacji o wdrażaniu naziemnej telewizji cyfrowej. Przedstawiają: Przewodniczący KRRiT oraz Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej - [2012-04-11]
• Afera multipleksowa - [2012-04-05]
pos. Anna Sobecka, Prawo Sprawiedliwość
• W Brukseli o TV Trwam - [2012-04-05]
prof. dr hab. Mirosław Piotrowski-europoseł
• Drugi nabór na multipleks - [2012-04-03]
Pos. Elżbieta Kruk, była przewodnicząca KRRiT, PIS
• Protesty w obronie TV Trwam - [2012-04-03]
pos. Anna Sobecka, Prawo Sprawiedliwość
• Wywiad po przerwanym posiedzeniu komisji kultury - [2012-03-29]
pos. Barbara Bubula, były członek KRRiT
• Wypowiedź po przerwanym posiedzeniu komisji kultury - [2012-03-29]
pos. Anna Sobecka - członek Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Polityki Społecznej i Rodziny
• Wywiad po przerwanym posiedzeniu komisji kultury - [2012-03-29]
pos. Elżbieta Kruk
• Obrady Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii: Rozpatrzenie informacji o stanie zaawansowania wdrażania telewizji cyfrowej - kontynuacja. Referują: Minister Administracji i Cyfryzacji, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej - [2012-03-29]
• Obrady Komisji Kultury i Środków Przekazu: Informacja o wdrażaniu naziemnej telewizji cyfrowej - przedstawiają: Minister Administracjii Cyfryzacji oraz Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - [2012-03-29]
• W ramach katechezy homilia wygłoszona podczas Pielgrzymki Zawierzenia na Jasną Górę - [2012-03-26]
abp Wacław Depo - ordynariusz diecezji częstochowskiej
• Uroczysty Akt Zawierzenia przed Obliczem Królowej Polski - [2012-03-24]
o. Tadeusz Rydzyk CSsR - dyrektor Radia Maryja
• Pielgrzymka zawierzenia Królowej Polski Radio Maryja i Telewizji Trwam: Uroczysty Akt Zawierzenia przed Obliczem Królowej Polski - [2012-03-24]
• Pielgrzymka zawierzenia Królowej Polski Radio Maryja i Telewizji Trwam cz.I - [2012-03-24]
• Pielgrzymka zawierzenia Królowej Polski Radio Maryja i Telewizji Trwam: Przemówienie - [2012-03-24]
o. Tadeusz Rydzyk CSsR - dyrektor Radia Maryja
• Pielgrzymka zawierzenia Królowej Polski Radio Maryja i Telewizji Trwam: Przemówienie - [2012-03-24]
o. Piotr Chyła CssR - wikariusz prowincjała Warszawskiej Prowincji Redemptorystów
• Pielgrzymka zawierzenia Królowej Polski Radio Maryja i Telewizji Trwam: Homilia - [2012-03-24]
abp Wacław Depo - ordynariusz diecezji częstochowskiej
• Katecheza: Z Królową Polski zawsze zwyciężamy - [2012-03-24]
o. Tadeusz Rydzyk CSsR - dyrektor Radia Maryja
• Pielgrzymka zawierzenia Królowej Polski Radio Maryja i Telewizji Trwam: Przemówienie - [2012-03-24]
o. Roman Majewski - Przeor Jasnej Góry
• Pielgrzymka zawierzenia Królowej Polski Radio Maryja i Telewizji Trwam: Koncert maryjno-patriotyczny - [2012-03-24]
Maciej Wróblewski, orkiestra "Victoria"
• KRRiT wszczęła postępowanie o cofnięcie koncesji spółce ATM Grupa SA - [2012-03-20]
pos. Barbara Bubula, były członek KRRiT
• Marsze w obronie TV Trwam - [2012-03-19]
wystąpienie red. Wojciecha Reszczyńskiego, wystąpienie pos. Gertrudy Szumskiej,wystąpienie Ewy Kowalewskiej, pos. Antoni Macierewicz, komentarz pos. Andrzeja Jaworskiego
• Obrady połączonych Sejmowych Komisji: do Spraw Kontroli Państwowej oraz Kultury i Środków Przekazu w sprawie w sprawie zlecenia NIK przeprowadzenia kontroli w KRRiT - [2012-03-14]
• Wywiad po posiedzeniu połączonych komisji: Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji do Spraw Kontroli Państwowej - [2012-03-14]
kpt. Zbigniew Sulatycki
• Koalicja rządząca przeciw kontroli KRRiT - [2012-03-14]
pos. Barbara Bubula, były członek KRRiT
• Odrzucenie wniosku o kontrolę KRRiT - [2012-03-14]
pos. prof. Krystyna Pawłowicz, pos. Elżbieta Kruk, była przewodnicząca KRRiT
• Czego boi się KRRiT? - [2012-03-14]
Konferencja PIS (pos. Elżbieta Kruk, Lidia Kochanowicz - dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis, pos. Arkadiusz Czartoryski)
• Ogromne uderzenie w Kościół - [2012-03-14]
Pos. Elżbieta Kruk, była przewodnicząca KRRiT, PIS
• Sprawy nie odpuścimy - [2012-03-14]
Pos. Arkadiusz Mularczyk, przewodniczący KP Solidarna Polska
• Cynizm, cynizm i jeszcze raz cynizm - [2012-03-14]
pos. Andrzej Jaworski
• Nie widzę różnicy miedzy Dworakiem, a prezesem radiokomitetu - [2012-03-14]
red. Wojciech Reszczyński
• Marsz w Obronie Tv TRWAM i Wolności Mediów w Łodzi - [2012-03-10]
Arkadiusz Nowakowski - przewodniczący Stowarzyszenia Solidarni 2010 w Łodzi
• Marsz w Obronie Tv TRWAM w Krakowie - [2012-03-06]
prof. dr hab. Rafał Broda
• Marsz w Obronie Tv TRWAM i Wolności Mediów w Berlinie i Hamburgu - [2012-03-06]
mec. Stefan Hambura
• Marsz w Obronie Tv TRWAM i Wolności Mediów w Krakowie - [2012-03-05]
prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki
• Dyskryminacja TV Trwam - [2012-03-03]
o. dr Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia
• Moderatorzy Dzieł Biblijnych protestują przeciw dyskryminacji Tv Trwam - [2012-03-02]
ks. prof. dr hab. Henryk Witczyk - członek Papieskiej Komisji Biblijnej, przewodniczący Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II
• Dlaczego KRRiTV dyskryminuje TV Trwam - [2012-03-02]
sen. Stanisław Kogut - zastępca przewodniczącego Senackiej Komisji Gospodarki Narodowej oraz członek Komisji Rodziny i Polityki Społecznej
• Dyskryminacja TV Trwam - [2012-03-01]
prof. Andrzej Zybertowicz, socjolog, wykładowca UMK w Toruniu
• Dyskryminacja TV Trwam - [2012-02-29]
sen. Stanisław Kogut - zastępca przewodniczącego Senackiej Komisji Gospodarki Narodowej oraz członek Komisji Rodziny i Polityki Społecznej
• Dlaczego KRRiTV dyskryminuje TV Trwam - [2012-02-29]
pos. dr n. ekonom. Zbigniew Kuźmiuk
• PO złożyła wniosek o odwołanie Przewodniczącego Sejmowej Komisji Do Spraw Kontroli Państwowej - [2012-02-29]
pos. Arkadiusz Czartoryski - przewodniczący Komisji do Spraw Kontroli Państwowej
• Dworak na usługach prezydenta Bronisława Komorowskiego? - [2012-02-29]
pos. Andrzej Jaworski
• Obradach Sejmowej Komisji do Spraw Kontroli Państwowej oraz Komisji Kultury i Środków Przekazu w sprawie zlecenia NIK przeprowadzenia kontroli w KRRiT. - [2012-02-28]
• Wypowiedź podczas posiedzenia połączonych komisji: Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji do Spraw Kontroli Państwowej - [2012-02-28]
pos. Jadwiga Wiśniewska
• Wypowiedź podczas posiedzenia połączonych komisji: Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji do Spraw Kontroli Państwowej - [2012-02-28]
pos. dr n. ekonom. Zbigniew Kuźmiuk
• Wypowiedź podczas posiedzenia połączonych komisji: Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji do Spraw Kontroli Państwowej - [2012-02-28]
pos. Anna Sobecka - PiS
• Wypowiedź podczas posiedzenia połączonych komisji: Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji do Spraw Kontroli Państwowej - [2012-02-28]
Lidia Kochanowicz, Dyrektor Finansowy Fundacji Lux Veritatis
• Wypowiedź po posiedzeniu połączonych komisji: Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji do Spraw Kontroli Państwowej - [2012-02-28]
pos. Małgorzata Sadurska
• Wywiad po posiedzeniu połączonych komisji: Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji do Spraw Kontroli Państwowej - [2012-02-28]
sen. Stanisław Kogut - zastępca przewodniczącego Senackiej Komisji Gospodarki Narodowej oraz członek Komisji Rodziny i Polityki Społecznej
• Wywiad po posiedzeniu połączonych komisji: Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji do Spraw Kontroli Państwowej - [2012-02-28]
pos. prof. dr hab. Krystyna Pawłowicz
• Dlaczego KRRiTV dyskryminuje TV Trwam. GMO w Polsce - [2012-02-27]
prof. Jan Szyszko, poseł, były minister środowiska
• Uchwała ws. dyskryminacji TV Trwam - [2012-02-27]
Jerzy Wituszyński, przewodniczący Rady Miasta Nowy Sącz
• Protest ws. decyzji KRRiTV - [2012-02-24]
Janusz Tarasiewicz, radny miasta Jastrzębie Zdrój
• Protest ws. decyzji KRRiTV - [2012-02-24]
pos. Małgorzata Sadurska, PIS, Mirosław Jelonek, radny Gminy Nowa Socha
• Komunikat - [2012-02-24]
o. Tadeusz Rydzyk CSsR - dyrektor Radia Maryja
• Miejsca na multipleksie - [2012-02-20]
o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR - Dyrektor Radia Maryja, o. Jan Król CSsR, pos. Barbara Bubula - była członek KRRiTV
• Obrady Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu w sprawie postępowania KRRiT dotyczącego uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej - [2012-02-16]
• Retransmisja z obrad Sejmowej Komisji do Spraw Kontroli Państwowej i Sejmowej Komisja Kultury i Środków Przekazu. Rozpatrzenie poselskiego projektu uchwały w sprawie zlecenia NIK przeprowadzenia kontroli w KRRiT - [2012-02-15]
• Obrady Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii. Rozpatrzenie informacji Ministra Administracji i Cyfryzacji o kierunkach planowanych działań w zakresie informatyzacji i rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Rozpatrzenie informacji Ministra Administracji i Cyfryzacji o stanie zaawansowania wdrażania telewizji cyfrowej. Referują: Minister Administracji i Cyfryzacji, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. - [2012-02-15]
• New Jersey w obronie wolności słowa katolików - [2012-02-13]
dr Stanisław Śliwowski - prezes Kongresu Polonii w New Jersey
• Los Angeles w obronie TV Trwam - [2012-02-13]
ks. Rafał Dyguła TChr - proboszcz Polskiej parafii w Los Angeles
• Manifestacja Polonii w Chicago - [2012-02-13]
s. Brunona Nitkiewicz CSL posługująca w Centrali Radia Maryja w Chicago
• Wsparcie dla TV Trwam - [2012-02-11]
komunikat o. dr. Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja
• Wykluczanie TV Trwam - korespondencja - [2012-02-09]
o. Tadeusz Rydzyk CSsR - dyrektor Radia Maryja
• Protest w obronie TV Trwam - [2012-02-07]
p. Maria ze Społecznego Komitetu Widzów TV Trwam
• Afera multipleksowa - [2012-02-03]
dr. Hanna Karp, miedioznawca
• Obrady Sejmowej Komisji Kultury ws. dyskryminującego postępowania KRRiTV wobec TV Trwam cz.II - [2012-01-26]
• Wypowiedź po obradach Sejmowej Komisji Kultury ws. dyskryminującego postępowania KRRiTV wobec TV Trwam - [2012-01-26]
pos. Anna Sobecka - członek Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Polityki Społecznej i Rodziny
• Wypowiedź po obradach Sejmowej Komisji Kultury ws. dyskryminującego postępowania KRRiTV wobec TV Trwam - [2012-01-26]
pos. Jan Dziedziczak
• Wypowiedź po obradach Sejmowej Komisji Kultury ws. dyskryminującego postępowania KRRiTV wobec TV Trwam - [2012-01-26]
Lidia Kochanowicz - Dyrektor Fundacji Lux Veritatis w Warszawie
• Wypowiedź po obradach Sejmowej Komisji Kultury ws. dyskryminującego postępowania KRRiTV wobec TV Trwam cz. II - [2012-01-26]
pos. Małgorzata Sadurska
• Wypowiedź po obradach Sejmowej Komisji Kultury ws. dyskryminującego postępowania KRRiTV wobec TV Trwam - [2012-01-26]
pos. Marzena Machałek
• Wypowiedź po obradach Sejmowej Komisji Kultury ws. dyskryminującego postępowania KRRiTV wobec TV Trwam - [2012-01-26]
pos. prof. dr hab. Krystyna Pawłowicz
• Wypowiedź po obradach Sejmowej Komisji Kultury ws. dyskryminującego postępowania KRRiTV wobec TV Trwam - [2012-01-26]
pos. mec. Bartosz Kownacki
• Wypowiedź po obradach Sejmowej Komisji Kultury ws. dyskryminującego postępowania KRRiTV wobec TV Trwam - [2012-01-26]
pos. Małgorzata Sadurska
• Obrady Sejmowej Komisji Kultury ws. dyskryminującego postępowania KRRiTV wobec TV Trwam - [2012-01-26]
• Obrady połączonych komisji sejmowych ws. dyskryminującego postępowania KRRiTV wobec TV Trwam - [2012-01-26]
• Skarga do Rzecznika Praw Obywatelskich ws. dyskryminacji odbiorców TV Trwam - [2012-01-24]
• Niszczenie Radia Maryja. Problemy służby zdrowia - [2012-01-20]
sen. Waldemar Kraska
• Dezyderat SP. Posiedzenie sejmowej komisji kultury - [2012-01-20]
pos. Beata Kempa, Solidarna Polska, były wiceminister sprawiedliwości
• KRRiTV bez argumentów. Posiedzenia komisji parlamentarnych. - [2012-01-20]
pos. Elżbieta Kruk, była przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
• Wypowiedź po obradach Sejmowej Komisji Kultury ws. dyskryminującego postępowania KRRiTV wobec TV Trwam - [2012-01-19]
pos. Beata Mazurek
• Wypowiedź po obradach Sejmowej Komisji Kultury ws. dyskryminującego postępowania KRRiTV wobec TV Trwam - [2012-01-19]
pos. dr Zbigniew Kuźmiuk
• Wypowiedź po obradach Sejmowej Komisji Kultury ws. dyskryminującego postępowania KRRiTV wobec TV Trwam - [2012-01-19]
pos. Andrzej Duda
• Wypowiedź po obradach Sejmowej Komisji Kultury ws. dyskryminującego postępowania KRRiTV wobec TV Trwam - [2012-01-19]
pos. Izabela Kloc
• Wypowiedź po obradach Sejmowej Komisji Kultury ws. dyskryminującego postępowania KRRiTV wobec TV Trwam - [2012-01-19]
pos. Barbara Bubula - członek KRRiT /2007-2010/
• Wypowiedź po obradach Sejmowej Komisji Kultury ws. dyskryminującego postępowania KRRiTV wobec TV Trwam - [2012-01-19]
pos. dr Gabriela Masłowska
• Wypowiedź po obradach Sejmowej Komisji Kultury ws. dyskryminującego postępowania KRRiTV wobec TV Trwam - [2012-01-19]
o. Tadeusz Rydzyk CSsR - dyrektor Radia Maryja
• Transmisja z Sejmu RP: Obrady Sejmowej Komisji Kultury ws. dyskryminującego postępowania KRRiTV wobec TV Trwam - [2012-01-19]
• Wywiad po posiedzeniu Senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu w sprawie informacji o podziale miejsc na telewizyjnych multipleksach cyfrowych - [2012-01-18]
pos. Elżbieta Kruk, była przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
• Wywiad po posiedzeniu Senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu w sprawie informacji o podziale miejsc na telewizyjnych multipleksach cyfrowych - [2012-01-18]
pos. Beata Kempa
• Wypowiedź po posiedzeniu Senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu w sprawie informacji o podziale miejsc na telewizyjnych multipleksach cyfrowych - [2012-01-18]
o. Tadeusz Rydzyk CSsR - dyrektor Radia Maryja
• Posiedzenie Senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu w sprawie informacji o podziale miejsc na telewizyjnych multipleksach cyfrowych. - [2012-01-18]
• Oświadczenie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie przyznania Telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym - [2012-01-17]
• PIS przeciw dyskryminacji TV Trwam - [2012-01-17]
Pos. Mariusz Błaszczak, przewodniczący KP Prawo i Sprawiedliwość
• Solidarna Polska wspiera TV Trwam - [2012-01-17]
Pos. Arkadiusz Mularczyk, przewodniczący KP Solidarna Polska
• Procedura koncesyjna obciążona wadą - [2012-01-16]
red. Stanisław Michalkiewicz
• Biskupi wspierają TV Trwam - [2012-01-16]
Ks. bp Teofil Wilski, bp senior diecezji kaliskiej
• Biskupi wspierają TV Trwam - [2012-01-16]
ks. bp Ignacy Dec, bp diecezji świdnickiej
• Cyfryzacja telewizji naziemnej w Polsce. Walka o miejsce dla TV Trwam na Multipleksie (cz.II) - [2012-01-14]
pos. Barbara Bubula - członek KRRiT /2007-2010/, Lidia Kochanowicz - Dyrektor Fundacji Lux Veritatis w Warszawie, dr inż. Maciej Grzybkowski - Instytut Łączności oddział we Wrocławiu
• Cyfryzacja telewizji naziemnej w Polsce. Walka o miejsce dla TV Trwam na Multipleksie (cz.I) - [2012-01-14]
pos. Barbara Bubula - członek KRRiT /2007-2010/, Lidia Kochanowicz - Dyrektor Fundacji Lux Veritatis w Warszawie, dr inż. Maciej Grzybkowski - Instytut Łączności oddział we Wrocławiu
• NIK powinna skontrolować KRRiTV - [2012-01-13]
Janusz Wojciechowski, poseł do Parlamentu Europejskiego, były prezes NIK
• PIS włączył się do zbierania podpisów w obronie TV Trwam - [2012-01-12]
pos. Mariusz Błaszczak, przewodniczący Klubu Parlamentarnego PIS
• Polityczne działanie KRRiTV. Apel o zbieranie podpisów. - [2012-01-10]
prof. dr hab. Jan Szyszko - poseł RP
• Interwencja w UE ws. dyskryminacji TV Trwam - [2012-01-10]
prof. dr hab. Mirosław Piotrowski, poseł RP do Parlamentu Europejskiego
• Sytuacja rynku medialnego w Polsce (cz.II) - [2012-01-09]
pos. Elżbieta Kruk - członek Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w latach 2006 - 2007
• Sytuacja rynku medialnego w Polsce (cz.I) - [2012-01-09]
pos. Elżbieta Kruk - członek Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w latach 2006 - 2007
• Przyszłość TV Trwam - [2012-01-09]
Dariusz Sobków - były ambasador tytularny, były konsul generalny Polski w Strasburgu.
• Dyskryminacja TV Trwam - [2012-01-09]
ks. Jerzy Garda, uczestnik protestu przed KRRiTV
• Kto nie chce dać TV Trwam miejsca na multipleksie? - [2012-01-09]
o. Tadeusz Rydzyk CSsR - dyrektor Radia Maryja
• Opinia na temat decyzji KRRiTV odnośnie miejsca na multipleksie dla TV TRWAM - [2012-01-07]
pos. Zbigniew Ziobro - poseł RP do Parlamentu Europejskiego, były minister sprawiedliwości, Solidarna Polska
• Brak miejsca na multipleksie dla TV Trwam - [2012-01-07]
pos. Joachim Brudziński - przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS
• KRRiTV odmawia TV Trwam miejsca na multipleksie - [2012-01-05]
konferencja prasowa KP Prawa i Sprawiedliwości
• Przeciw dyskryminacji TV Trwam - [2012-01-05]
sen. Bogdan Pęk
• Bezprawne działania wobec TV Trwam - [2012-01-05]
pos. mec. Bartosz Kownacki - członek KP Solidarna Polska
• TV Trwam wykluczona z multipleksu - [2012-01-05]
konferencja prasowa KP Solidarna Polska
• Zapytanie poselskie ws. miejsc na multipleksie. Refundacja leków. Ustawa o emisji dwutlenku węgla - [2012-01-04]
pos. Arkadiusz Mularczyk
• Interpelacja ws. dyskryminacji TV Trwam - [2012-01-04]
pos. Anna Sobecka - członek Komisji Kultury i Środków Przekazu
• Wykluczanie z multipleksu - [2012-01-04]
prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki
• Posiedzenie senackiej komisji kultury i środków społecznego przekazu - [2011-12-14]
sen. Jan Maria Jackowski
• Cyfrowy multipleks nie dla katolików? - [2011-10-03]
Witold Kołodziejski - były przewodniczący KRRiTV
• Dyskryminacja Radia Maryja przez KRRiT - [2011-09-03]
prof. dr hab. Mieczysław Ryba
• Dyskryminacja Radia Maryja: Cyfrowy multipleks nie dla katolików? - [2011-09-03]
prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki
• "Trzy miliony robi różnicę" - [2011-09-01]
Z Lidią Kochanowicz-Mańk, dyrektorem finansowym Fundacji Lux Veritatis, rozmawia Jacek Dytkowski
• Protest przed KRRiT. Dyskryminacja Radia Maryja: Cyfrowy multipleks nie dla katolików? - [2011-08-31]
min. Barbara Bubula - były członek KRRiT
• Protest przed KRRiT. Dyskryminacja Radia Maryja: Cyfrowy multipleks nie dla katolików? - [2011-08-30]
Ks. Jerzy Garda
• Dyskryminacja Radia Maryja: Cyfrowy multipleks nie dla katolików? - [2011-08-25]
min. Barbara Bubula - były członek KRRiT
• Komu szkodzi Radio Maryja? - [2011-05-20]
ks. inf. Ireneusz Skubiś - redaktor naczelny Katolickiego Tygodnika "Niedziela"
• KRRiT cenzuruje Radio Maryja - [2011-05-10]
prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki
Radio Maryja © 2012