Radio Maryja Radio Maryja Nasz Dziennik Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej TV Trwam Fundacja Nasza Przyszłość
www.radiomaryja.pl > artykuły
Już nie prosimy, żądamy
Nasz Dziennik, 2012-06-12
To już nie są prośby, to żądania, byśmy mieli zapewnione prawo do wolności, do prawdy, do wolnych mediów, w zdecydowanych słowach podkreślał wczoraj ks. bp Wiesław Alojzy Mering. - Chcemy wolności, na przekór antykościelnym fobiom. Wszyscy, jak tu jesteśmy, mamy w sercu Telewizję Trwam - mówił ordynariusz włocławski w czasie spotkania Rodziny Radia Maryja w parafii św. Bartłomieja w Czernikowie k. Lipna.

W czasie uroczystości została poświęcona kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, w której znajdują się relikwie polskich świętych i błogosławionych. W homilii ks. bp Mering nawiązał do Ośmiu Błogosławieństw i słów, że ci, którzy pragną sprawiedliwości, będą nasyceni. - Czy pragniemy sprawiedliwości, walcząc o prawdę w mediach, o miejsce dla krzyża w polskiej kulturze? - pytał ordynariusz włocławski.Ubolewał, że rządzącym Polską pewnie trudno zrozumieć, iż katolicy chcą swoich mediów, bo przecież w tych mainstreamowych znajdują się jakieś "okienka" dla nas. - A my chcielibyśmy pełniejszej, prawdziwszej informacji np. o kilkudziesięciu tysiącach młodych Polaków, którzy zgromadzili się na polach Lednicy, o VII Światowym Spotkaniu Rodzin w Mediolanie. Chętnie bym obejrzał w telewizji relację z marszów w obronie życia i Telewizji Trwam. Przetaczają się one przez cały kraj, ale sprawozdań z nich jest bardzo niewiele. Tymczasem kiedy zbierze się gdzieś grupka odmieńców, od razu jedzie tam więcej dziennikarzy, niż jest ich samych, i relacje z tego wydarzenia są wszędzie - w każdym programie - mówił ks. bp Mering.
Kaznodzieja podkreślił, że katolików nie interesuje "jakiś fakir z Biłgoraja wymachujący swoim chyba herbem". - Nam potrzebna jest poważniejsza rozmowa na temat Boga i relacji człowieka z Nim. Nie chcemy popisowych rozmów i nieudolnych żartów z rzeczywistości, która jest dla nas święta - zaznaczył ordynariusz włocławski, dodając, że chcemy dziś sprawiedliwości. Ksiądz biskup Mering nawiązał do sytuacji przed budynkiem Sejmu, gdzie marszałek Niesiołowski wyzywał dziennikarkę i posłanki opozycji. - Jaka partia, taki autorytet. Jak ta sytuacja wspaniale ukazuje, jakie autorytety stawia się dziś nam przed oczy. Nic dodać, nic ująć - skomentował. Zwrócił też uwagę, że dziś próbuje się Polakom wmówić, że Polska to nienormalność. - Czy dlatego, że ciągle na naszej ziemi broni się jeszcze Kościoła, rodziny, Jezusa, że opieramy się tak modnej antyewangelizacji, że ciągle jeszcze większość Polaków chce wierności Dekalogowi i Kościołowi? - stawiał pytania. Ksiądz biskup podkreślił, że nadszedł już czas, byśmy zrobili rachunek sumienia, czy wykorzystaliśmy szansę, którą przyniósł nam rok 1989. Na koniec Eucharystii ks. bp Mering podziękował Radiu Maryja i Telewizji Trwam za ich pracę na rzecz ewangelizacji. Dyrektor toruńskiej rozgłośni o. Tadeusz Rydzyk CSsR przypomniał, że w Toruniu przy Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej niebawem rozpocznie się budowa kościoła bł. Jana Pawła II. Znajdować się w nim będzie obraz Matki Bożej, przy którym często modlił się Papież Polak. - Postanowiliśmy też postarać się o telewizję dla młodzieży. Oni również potrzebują środka komunikacji. Niech prowadzą ze sobą dialog, niech pokazują, jak można pięknie żyć. Mamy w Polsce wiele organizacji i ruchów młodzieżowych, niech się pokazują - mówił dyrektor Radia Maryja. - Nie możemy pozwolić na to, żeby katolicy nie mieli głosu. A młodzież jest przyszłością. Zobaczymy, czy jej dadzą miejsce na multipleksie - dodał.

Małgorzata PabisZobacz również inne publikacje związane z tym tematem:
Audycje:
• Spotkanie Rodziny Radia Maryja w Parafii p.w. św. Bartłomieja w Czernikowie k. Lipna - [2012-06-11]
• Homilia wygłoszona podczas Spotkania Rodziny Radia Maryja w Parafii p.w. św. Bartłomieja w Czernikowie k. Lipna - [2012-06-11]
ks. bp. Wiesław Mering
Radio Maryja © 2012